The Design Diamond
Sepetim

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır

Yüzük ölçünüzü bilmiyorsanız; basit tekniklerle öğrenmeniz çok kolay. Size en uygun olan yöntemi seçerek yüzük ölçünüzü belirleyebilirsiniz.

Daha önceden aldığınız ve ölçüsünün tam olduğunu düşündüğünüz bir yüzüğü yatay olarak, sabit bir zemin üzerine koyarak; yüzüğün iç çapını ölçünüz. Bunu yapmak için milimetre ölçüsü olan bir cetvel yeterli olacaktır. Bu işlemi yaparken yüzüğün metal kısmını dikkate almayınız. Bu yöntemle en doğru sonucu almak için en önemli olan unsur; yüzüğün en geniş kısmının ölçülmesidir. Cetvel üzerinde belirlediğiniz milimetre değerini sipariş formuna yazınız.

Bir diğer yöntem ise; yüzüğü kullanmayı düşündüğünüz parmağınızın ölçüsünü almaktır. Herhangi bir ip ya da kağıt bir şerit ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İp ya da kağıt şeridi parmağınıza sarın. İpin ya da kağıt şeridin birleştiği yere kalem ile işaret koyun. Daha sonra bir cetvel yardımı ile çıkan aralığı milimetre bazında ölçün. Çıkan değeri aşağıdaki tablo ile karşılaştırarak yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz.


1. Yöntem: Yüzük çevresine göre ölçme        

Yüzük Ölçüsü Alma


Yüzük Ölçüsü Alma


2. Yöntem: Yüzük çapına göre ölçme

Yüzük Ölçüsü Alma