The Design Diamond
Sepetim

Sıkça Sorulan Sorular

The Design Diamond markamıza ait tüm ürünlerimiz görsellerdekilerle birebir olup kendi atölyemizde uzman kişi ve ekipmanlarımızca tasarlanmaktadır. Markamız, piyasa fiyatının altında mâl ettiği ürünleri herhangi bir kurum/mağaza olmaksızın düşük kar marjı ile aracısız bir şekilde müşterilerimize sunmayı misyon edinmiştir.

Tüm fiyatlarımıza KDV dahildir.

Sitemizde alışveriş yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ürünlerimizin  bakım ve onarım garantisi vardır. The Design Diamond dışındaki üçüncü şahıs ve kurumların ürünlere herhangi bir şekilde müdahalede bulunmaları (yüzük ölçüsü değiştirme, onarım vb.) durumunda ürünler garanti kapsamı dışına çıkmaktadır. Bu konulardaki her türlü soru ve sorununuz için iletişim formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm ürünler sertifikalı olarak gönderilmektedir. Sertifikada ürününüzle ilgili maden ve taş bilgilerinin yanında ürününüze ait bir kimlik numarası bulunmaktadır. Bu kimlik numarası ile ürününüzün bakım ve onarımını sağlamaktayız.

Ölçü rehberimizi kullanarak yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz

Kullandığınız bir yüzükle birlikte bir kuyumcuya giderek yüzük ölçünüzü öğrenebilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

İçerisine hangi ölçü olmasını istediğinizi yazarak, yüzüğünüzü bize kargoyla karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Ölçü işlemi ücretsiz olarak yapılıp, en geç 1 hafta içerisinde gönderilecektir.

Siparişinizi oluştururken “teslimat ve fatura adresimin farklı olmasını istiyorum” sekmesini tıkladığınız takdirde ürünler ve faturalar farklı adrese gönderilebilmektedir.

Şirketimiz, e -arşiv uygulamasına geçtiği için siparişiniz irsaliye ile sizlere iletilir. İrsaliyeniz, siparişinizin yer aldığı paketin içinde size ulaştırılır. 7 gün içerisinde düzenlenen faturanın basılabilir görüntüsü sipariş oluştururken verdiğiniz e-posta adresinize gönderilir. (Vergi Usul Kanunun 397. maddesi gereğince e-posta ile gönderilen bu faturaların mali değeri ve geçerliliği bulunmakta olup, ayrıca kağıt fatura gönderilmesine gerek bulunmamaktadır. ). Fatura gönderimi gerçekleşmediyse bize ulaşın sayfasından, e-posta ile fatura ile ilgili her konuda ekibimizden destek alabilirsiniz.

Kartınızın internet alışverişlerine kapalı olması, son kullanma tarihinin geçmiş olması, kart numarasının/CCV numarasının hatalı girilmesi veya limit yetersizliği gibi sebepler olabilmektedir. Bu durumda bankanızla görüşmeniz gerekmektedir.

SSL Güvenlik Duvarı Sistemi’ni kullanmaktayız.  Kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde bilgiler sadece bankaya gönderilmekte ve başkaları tarafından görüntülenememektedir

Siparişiniz, ödemeniz hesabımıza ulaştığı zaman işleme alınır. 1 hafta içerisinde ödeme yapılmadığı takdirde siparişiniz iptal edilir.

Ürün stoğumuzda mevcut ise aynı gün, stoğumuzda mevcut değil ise 4-5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Stoğumuzda mevcut olmayan yüzük ölçüleri için teslimat süresi 3-4 iş günüdür. Kargonun teslim süresi İstanbul için 1-2 iş günü, İstanbul dışı için ise 2-3 iş günüdür. Siparişler, kargo firmasına Cumartesi, Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslim edilmektedir.

Yapacağınız tüm alışverişlerde kargo ücretsizdir.

Siparişiniz kargoya teslim edildiğinde e-mail yoluyla bilgilendirilirsiniz.  Bu e-mail yoluyla ulaşan kargo takip numarası ile birlikte siparişinizi takip edebilirsiniz.

Siparişiniz tarafınıza sigortalı olarak gönderilmektedir. Size teslim edilene kadar bizim güvencemiz altındadır.

Adreste bulunmadığınız takdirde ürün şubede 2 gün bekletilerek bize geri gönderilecektir. Bu durumda şubeden ürünü teslim alabilir ya da bizimle iletişime geçerek ürünün başka bir adrese yönlendirilmesini talep edebilirsiniz.

İletişim formunu doldurarak veya bizi iletişim numaramızdan arayarak(tavsiye edilen) iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Ürününüzü teslim aldıktan sonra 14 iş günü içerisinde sertifikasıyla, faturasıyla/irsaliyesiyle ve varsa hediye ürünüyle birlikte, anlaşmalı olduğumuz kargolar aracılığıyla, karşı ödemeli olarak gönderebilir/değiştirebilirsiniz. İletişim formunu doldurarak veya bizi iletişim numaramızdan arayarak(tavsiye edilen) iade talebinde bulunabilirsiniz.

 

Ürününüz, sertifikasıyla, faturasıyla/irsaliyesiyle ve varsa hediye ürünüyle birlikte bize ulaştıktan sonra; bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilmektedir.

Kredi kartlarına yapılan iadelerin süresi bankadan bankaya değişiklik gösterebilmektedir ve genellikle 1-7 iş günü arasında hesabınıza iade edilir. Debit kart (hesap kartları) iadeleri ise bankacılık sisteminden kaynaklanan problemler nedeni ile 30 gün kadar sürebilmektedir.

Ürünü, düşen taşı (mevcutsa) ve sertifikasıyla beraber tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Darbeden mi, üretimden mi kaynaklı bir problem olduğu uzman ekiplerimizce incelenmektedir. İncelemeler sonucunda hazırlanacak rapor size sunulmaktadır ve onayınız doğrultusunda onarım süreci başlamaktadır.

Takılarınıza klor, aseton veya çamaşır suyu gibi kimyasal maddelerin temas etmesi, renklerinin değişmesine ve matlaşmasına neden olur. Günlük kullanımda bulaşık yıkarken kullandığınız sabunların artıkları veya el kremleri bile takınızın üzerinde kalarak ışıltısını etkileyebilir. Asitli maddeler içeren parfüm ve kozmetikler solmaya ve kirlenmeye sebep olacağı için takılarınızın dönemsel temizliği önemlidir.

Ürününüze yapılan ölçü veya boy ayarlaması nedeniyle gramlarında değişiklikler olabilir. Ayrıca bakım ve ciladan sonra da ürün gramında ufak oynamalar olabilmektedir.

Gemolog yani değerli taş uzmanlarımız tarafından seçilen pırlantalar yurtdışından ithal edilmektedir. Pırlantalar kayıtlı ve özel sertifikalıdır. Tasarımlar hem Türkiye çapında hem de uluslararası tasarımcılar tarafından yapılmaktadır.

Pırlantalarımız uluslararası 4c standartlarında ve sertifikalıdırlar. Pırlantalar, GIA ve HRD Antwerp kalite standartlarında ve gemolog taş uzmanlarımız tarafından seçilir.

Özel mücevher kutusunda sertifikasıyla beraber özenle hazırlanılarak gönderim sağlanacaktır.

Zincir uzunluğu kolyelerde 42 cm, bilekliklerde 17 cm'dir

Ürünlerde gram, karat ve işçilik maliyetinden kaynaklı farklılıklar bulunmaktadır. Fiyatlar bunlara bağlı olarak değişmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

                                                                                                           The Design Diamond