Tektaş Pırlanta Nişan Yüzükleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

Tırnak ayarı nedir? Yan taş mı? Kanal set grubu?

Bazen tektaş pırlanta nişan yüzüklerini tanımlamak için kullanılan sözcükler kulağa tamamen farklı bir dil gibi gelebilir. Ancak, mükemmel yüzüğü aramaya hazır olduğunuzda, bu terimleri anlamaya başlamanız önemlidir, böylece ne aradığınızı doğru bir şekilde ifade edebilir ve tam olarak ne satın aldığınızı bilirsiniz .Bunalmadan önce, alışverişe başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç basit şeyle başlamak istiyoruz. Bu makale için referans noktamız olarak yuvarlak bir parlak kesim pırlanta kullanacağız. Ancak, birçok başka elmas şekli vardır.


Solitaire Tektaş

Herhangi bir yan taş veya süsleme olmadan tek başına duran bir elmastır. Tarihsel ve spekülatif olmayan kaynak, kendi başına, tek başına anlamına gelen Latince solus'tur (gelecekteki nişanlınıza anlatmak için eğlenceli bir gerçek bilgi).Bir tektaş nişan yüzüğüne birçok farklı yüzük ayarı eşlik edebilir. Üç popüler "gövde" stili ile başlayalım. Şaft, halkanın parmağı çevreleyen kısmıdır, bant kısmı dekoratif üst kısımdır. Aşağıdaki üç stilin dört ucu vardır: 


Aşağıda altı uçlu bir ayar bulunmaktadır. Bu stil çok güvenlidir ve yuvarlak parlak kesim elmasların şeklini geliştirir. Tiffany Classic 6-prong, 1886'da yaratıldığından beri popülerdir.

"Tiffany tarzı tektaş" adı, onlarca yıldır altı çatal ile ilişkilendirilmiştir. Yüzük, altı uçlu bir tek taşına sahip olduğunu söylemenin aksine, Tiffany tarzı bir tektaş yüzükler sahip olduğunu söylediğinde kulağa biraz daha zarif geliyor. İster dört ister altı uçlu bir tercihte bulunabilirsiniz. Elmas söz yüzükleri söz konusu olduğunda tüm kararlar kişisel tercih meselesidir. Her iki tırnak ayarı çoğu şaft stilinde kullanılabilir.

Birçok kadın söz yüzüğünde yan taşlar ister . Aşağıda üç popüler yan taş stili bulunmaktadır.


 


İlk öne çıkan yan taş stili kanal setidir . Bu ayarda, birkaç küçük elmas arka arkaya halka metal şeride yivlenir ve birbirlerinden ayrılmaz. Yan taşlar iki taraftan metal duvarlarla desteklenmiştir. Bu doğrusal tasarım, çağdaş ve akıcı bir görünüm sunar. Sırada pavé ayarı var . Bu, birden küçük taşlar edildiği bir taş ayarıdır set konik delikler ve / veya yerinde elmas tutan minik dişleri kombinasyonuyla birlikte ve elmas yüzeye yakın çok yakın. Bu tarz mücevherler elmasla sarılmış gibi görünüyor. Amaç, taşların parlaklığının net bir şekilde görülebilmesi için mümkün olduğunca az metal görünüme sahip olmaktır. Bu seçimde son olarak paylaşılan tırnak ayarıdır . Bu tasarım, elmasları esasen metali paylaşacak şekilde, sivri uçlar arasında değişen halkadaki daha yükseğe kaldırır. Bu tasarım, elmasların güvenliğinden ödün vermeden maksimum ışık performansı sağlar.