Pırlanta Yüzük Çeşitleri Hakkında Her şey

Çoğu kadın için, yüzüğün stili, tuttuğu elmas kadar önemlidir. Yüzlerce stil mevcut ve çoğu hem altın hem de platinden geliyor, ancak bunalmış olmanıza gerek yok! Onu yıllarca mutlu edecek yüzüğü sizin için de uygun bir bütçeyle bulmanıza yardımcı olacak bir uzmanla çalışmalısınız. Yolunuzda size yardımcı olacağız;

Klasik Tarzlar

Klasik yüzük stilleri basit ve zamansızdır. En popüler klasik stiller arasında tektaş, üç taş ve omuz boyunca elmaslı yüzükler bulunur. Bu halkalar, ağır tırnaklara sahip olabildikleri için en dayanıklı olma eğilimindedir ve daha az elmas içerdikleri için diğer stillere göre daha ucuz olma eğilimindedirler. Klasik yüzükler 400 $ 'ın altında altın ve 600 $' dan platin ve ayrıca merkez taş pırlantanın fiyatı ile başlar. Yıllar geçtikçe moda yılında kalacaklar, bu yüzden klasik, zarif ama sade bir zevke sahip bir kadınsa, bu sizin için doğru kategori olabilir. İşte başlamanıza yardımcı olacak birkaç klasik stil:Pırlanta Vurgu Stilleri

Bu yüzükler klasiğe benzer, ancak daha fazla ışıltı ve daha bireysel bir ifade için biraz daha elmas tasarıma sahiptir. Bunlar, daha ince detayları takdir eden ve abartısız ve gösterişli arasında bir yerde olan kadınlar için harikadır. Ek elmaslar nedeniyle fiyatlar klasik stillerden biraz daha yüksek olma eğilimindedir, ancak aşağıda belirtilen pırlanta yoğun parçaların oldukça altında kalırlar.

Pırlanta Halo Stilleri

Elmas halo yüzüklerin ortasındaki pırlantanın etrafında daha küçük bir pırlanta yüzük vardır ve bu da daha büyük bir pırlanta yüzük yanılsaması verir. Son beş yılda inanılmaz derecede popüler hale geldiler ve talepte büyümeye devam ediyorlar. Haleler, yuvarlaklar, kare prensesler ve yastık şeklindeki elmaslar dahil olmak üzere herhangi bir şekilli pırlantanın etrafına inşa edilebilir. Zarif tasarımları için halo stillerini seviyoruz ve çünkü yüzüğün görünümü için büyük bir değer sunuyoruz. Ancak, diğer klasik stiller kadar sağlam olmadıklarını ve küçük taşları kaybetme ve uzun vadede bakıma ihtiyaç duyma şansınızın daha yüksek olacağını lütfen unutmayın.


Pırlanta Yoğun Tarzlar

Bazı kadınlar için asla yeterli pırlantaya sahip olamazsınız. Yüzüğün her yerinde pırlanta istiyorlar ve bir açıklama yapmaya inanıyorlar. Pırlanta yoğun stillerin devreye girdiği yer burasıdır. Bunlar arasında yoğun bir şekilde dekore edilmiş halo halkaları, kanal seti sıraları olan halkalar, tırnak seti veya hatta serme seti pırlantaları (kaldırım anlamına gelen Fransızca sözcükten türetilmiştir, bu nedenle düz, pırlanta kaplı bir yol resmedin) içerir. Pırlanta yoğun stillerin fiyatları değişebilir, ancak bunların burada açıklanan diğer yüzük stillerine göre biraz daha fazla veya çok daha fazla bir yerde olmasını bekleyin. İşte sadece birkaç yoğun parça:


Vintage Tarzlar

Vintage tarzı bir yüzüğün kız arkadaşınız için doğru olduğunu görebilirsiniz. Vintage stiller, 50 ila 100 yıl öncesini anımsatan hassas elmas işçiliğine veya bunlar gibi oyulmuş bir stile kadar çeşitlilik gösterir. Vintage ile ilgili harika olan şey, vintage stilde yeni bir parça satın alabilmeniz veya daha önce sahip olunan veya kendine ait bir geçmişi olan bir emlak yüzüğü bulabilmenizdir . İkinci el parçalar genellikle harika değerlerdir, bu nedenle eski bir pırlanta yüzük arıyorsanız, daha eski parçalar sunan kuyumculara bakın. İkinci sırada aşağıda listelenen halkaların her biri bir türdür.Fantezi Renkli Pırlanta Yüzükler

Pırlanta yüzüklerin pembe pırlanta ve sarı pırlanta gibi başka renklere sahip olabileceğini unutmayın. Bu vurgu renkleri, kendisi gibi benzersiz renkli güzel bir parça oluşturabilir. Bunların fiyatları, renkli elmasların kalitesine ve nadirliğine bağlı olarak gerçekten değişebilir.

Açıkçası, bir yüzüğü bir fotoğrafa göre değerlendirmek zor. Çoğu insan yüzüğü hissetmeyi ve farklılıkları yan yana karşılaştırmayı tercih eder, çünkü bazen farklılıklar ince olabilir ve bazen dramatik olabilir. Farklı kuyumcuların farklı teklifleri vardır, bu yüzden onun özel tarzına uygun bir seçim bulduğunuzdan emin olun.