Mükemmel Nişan Yüzüğü Fotoğrafı Nasıl Çekilir

Tek dizinin üstüne çöktü, soruyu sordu ve evet dedikten sonra nihayet şimdi nişanlandığının farkına varacak kadar rahatlayabildin - Tebrikler! Şimdi ne olacak? Arkadaşlarınıza ve ailenize söylemenin zamanı geldi.

Modern teknoloji sayesinde, büyük müjdeyi vermek için sosyal medyaya dönerek biraz zaman harcıyoruz. Onu daha önce bir çok arkadaşınızda görmüştünüz, evet o sol elinizi uzattığınız storylerde gezinen her kadının sizi kışkırtmak için ışığı mükemmel bir şekilde yakaladığı fotoğraf.

Ancak, onu bu kadar mükemmel bir şekilde parlatmayı nasıl başardılar? Elmasının sadece bir telefon kamerasıyla bu kadar kusursuz görünmesini sağlayan neydi ? Fotoğrafı sizin için çekemiyoruz, ancak mükemmel bir pırlanta fotoğrafı elde etmeniz için ipuçlarımızı ve püf noktalarımızı sizinle paylaşabiliriz. Mükemmel fotoğrafı çekmek için basit adımlarımızı kullanın, ardından

beğenilerin gelmesini izleyin:

Aydınlatma

Fotoğrafı doğal ışıkta çekin. Güneş ışığı, her tür fotoğraf ve özellikle pırlanta yüzükler için en güzel aydınlatma türüdür. En yakın pencerenin yanında durun veya dışarı çıkın ve güneş ışığını mükemmel şekilde yakalayana kadar elinizi hareket ettirin. Denizin veya gölün yakınındaki resimler özellikle iyi çıkar çünkü ışık sadece elmasınızdan değil, aynı zamanda yüzüğün ışıltısını ve parlaklığını artırmak için sudan da yansır.

Fotoğrafınızı lambaların altına çekmeyin! Işıklandırma mükemmel, yumuşak ve romantik görünse de, resimlerde atmosfer aynı şekilde yansımaz. Ampulün sarı tonu genellikle ortadaki elmastan yansıyarak beyaz elmasınızın daha sarı görünmesine neden olur - Yeni mücevherinizi tanıdığınız herkese ilk kez göstermenin en iyi yolu bu değildir! Bize güvenin, eğer geceyse ve hemen fotoğraf çekmek istiyorsanız, mükemmel ışıltıyı yakalamak için güneşin doğduğu sabaha kadar bekleyin.

Profesyonel İpucu: Tekrarlıyoruz , ASLA elmasınızın fotoğrafını çekmek için flaş kullanmayın! Taşın parlaklığı geri yansıyacak ve çekici olmayan bir fotoğraf oluşturan lekelere neden olacaktır.

Açı 

Mükemmel pırlanta yüzük çekimi yapmanın en zor yanlarından biri, yalnızca taşı değil, montürdeki tüm ayrıntıları gösteren doğru açıyı bulmaktır. Zarif ayrıntılarını göstermek  istediğinizi biliyoruz, en çekici olan an yüzüğün yukarıdan aşağı doğru görünümdür, pırlanta boyutu hakkında da doğru bir izlenim verir!

Profesyonel İpucu: Fotoğrafı çekmeden önce saatler dahil diğer tüm takıları çıkarın. Diğer mücevherler, dikkatleri pırlantadan uzaklaştırır. Örneğin saatler gibi daha büyük, daha kalın parçalar, elmasınızın karşılaştırıldığında daha küçük görünmesine neden olabilir.

Sahne

Sarı pırlanta nişan yüzüğünü daha çok seviyoruz!

Resminizi gerçekten güçlendirmek için bazı sahne dekorları kullanmayı deneyin. Güzel karoların üzerinde durun, elinizi taze çiçeklerin yanına koyun, süslü bir kek tutun ... olasılıklar sonsuzdur. Sevdiğimiz bir fikir, arkadaş canlısı mahalle kahvesine gidip onlardan Starbucks kahve fincanınıza "Gelin Olmak" veya "Gelecek Bayan X" yazmalarını istemektir. Unutmayın, herkes eğlenceli bir öğeyle sevimli bir pozu takdir eder ve sever. Bu, Fikirlere ihtiyacınız varsa, #thedesigndiamond hashtag'ini takip edebilir veya yeni fikirler için aramanızı Pinterest'e götürebilirsiniz.

Profesyonel İpucu: Önemli olan ister elleri olsun, ister yana ya da arka planda bulanık olsun, bir şekilde resimde görün. Bu, sadece yüzükten ziyade ikiniz hakkında daha fazla merak uyandırır. 

Arka Plan

Pırlanta çekiminin en önemli yönlerinden biri arka plandır. Yeni yüzüğünüzü ilgi odağı haline getirmek için iki kuralımız var. Birincisi, arka planınızı basit, dağınıklıktan uzak tutmak ve yumuşak renkler kullanmaktır. Klişe olmak istemiyorsanız, fotoğrafı arabanızda çekmekten kaçının ve sıkıcı olmak istemiyorsanız ofis arka planı olarak Instagram'ı atlayın. İkinci kural, elinizle seçtiğiniz arka plan arasında yeterli boşluk yaratmaktır. Alan ne kadar büyükse, resimdeki arka plan o kadar bulanıklaşır ve yüzük o kadar belirgin olur!

Kamerayı Odaklama 

Bu makaleden yalnızca bir şey çıkarırsanız, bunun şu olduğundan emin olun: Yakınlaştırmayın! Bir resmi daha yakından çekmek için telefonunuzun kamerasında yakınlaştırmayı kullandığınızda, genellikle bulanık çıkar. Bunun yerine, kameranızı pırlantanın olmasını istediğiniz mesafeye  götürün. Yüzüğünüz mükemmel noktadayken, taşın merkezinin ekranınızda olduğu telefonunuzun odaklanmasına dokunun ve telefonunuzun buna göre ayarlamasına izin verin. Hareket ettirmeden ekranınızın ön tarafına dokunmakta zorlanıyorsanız, bunun yerine yan düğmeleri  kullanmayı deneyin.

Profesyonel İpucu: Arka plan öğeleri daha uzaktaysa kameranızın taşa odaklanması daha kolaydır. Eğer sorun yaşıyorsanız yüzüğünüz ve diğer nesneler arasında daha fazla mesafe oluşturmaya çalışın.

Manikür

Söz yüzüğü fotoğrafını çekiyorsanız, muhtemelen tırnaklarınız da fotoğrafta olacak. Herkes bakımlı tırnakları sever, ancak herkes yeni bir ışıltılı elmas yüzüğü olan bakımlı tırnakları daha çok sever. Dikkatinizi taştan uzaklaştıracak parlak, neon renklerden kaçının ve bunun yerine açık pembeler, kremler, pastel renkler veya yüzüğünüzü gerçekten patlatacak klasik Fransız manikürü gibi renkleri tercih edin.

Profesyonel İpucu: Yeni bir manikür için vaktiniz yoksa, kalan cilaları çıkarmak için bir oje çıkarıcı kullandığınızdan emin olun ve temiz bir yüzey için şeffaf bir kaplama uygulayın. Sadece bir araya getirilmiş gibi görünmekle kalmaz, aynı zamanda net cila resimde yumuşak bir ışıltıya sahip olacak!