Evlilik Teklifi Yüzüğü Nasıl Seçilir, Bilmeniz Gereken 5 Önemli Bilgi

Dört C, pırlanta, platin ... tüm bunlar ne anlama geliyor?

Sonunda soruyu sormaya hazır olduğunuza karar verdiğinizde çok zor görünebilir. Bugün, aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce yüzük stili var. Ve sonra, tabii ki, onun "rüya yüzüğünü" bulmanız bekleniyor.

Sürpriz olmasını istiyor olsanız bile, sizi gerçekten istediği yüzüğü aldığınızdan % 100 emin hissetmeye bir adım daha yaklaştırmak için buradayız. Bilmeniz gereken tek şey birkaç basit bilgi parçası ve şimdiden yola çıkmış olacaksınız!

Her şeyi bir sürpriz yapmak ya da yüzüğü bulmak için onunla alışverişe çıkmak isteyip istemediğinizi, işte yüzüğü almaya karar vermeden önce bilmeniz gereken 5 şey var.

1) Tercih ettiği yüzük stili ve pırlanta şekli

Bir mağazaya girmeden önce onun kişisel tarzını ve yüzük tercihlerini iyi anlamanız önemlidir. Teklifi tam bir sürpriz olarak tutmak istiyorsanız, hangi yüzüğü istediğini ona önceden sormanıza gerek yoktur. Bunu kendi başınıza anlamaya çalışmanın daha kapsamlı yolları var. Güvendiğiniz yakın bir arkadaşınıza veya aile üyesine sorabilirsiniz, Instagram hesabına bakıp herhangi bir yüzük "beğenmiş" olup olmadığını görebilir veya mücevher kutusuna göz atabilirsiniz.

Sahip olduğu mücevherler, size nasıl bir pırlanta yüzük isteyeceği konusunda bazı ipuçları verebilir. Örneğin, belki her gün daha basit, klasik kıyafetler giymeyi seviyor ve genellikle işleri değiştirmiyor. Belki her kıyafetiyle her gün aynı çift pırlanta küpe veya inciler takıyor ya da mücevherleri temiz ve çok parlak ya da egzotik değil. Bu durumda, yıllardır en popüler tercihi olan klasik bir tektaş yüzük ilgisini çekebilir. Kişisel tarzıyla en çok yankı uyandıracağını düşündüğünüz yüzük stillerinin bazılarına bir göz atın.

Onunla tercih ettiği yüzük tarzı hakkında konuşmaya açıksan, gerçekten neyi sevdiğini öğren. Nihayetinde yüzüğün içine giren pırlantayı yine de seçebilirsin, böylece yine de bir sürpriz olabilir ya da sevdiği birkaç farklı stil seçmesini sağlayabilirsin, böylece gerçekten istediği bir hediyeyi almış olacaksın.

Yüzüğün stilinin yanı sıra, hangi kesim pırlanta istediğini anlamak da önemlidir. En klasik ve parlak şekil yuvarlak pırlantadır. Ancak, bugünlerde keşfedebileceğiniz başka birçok pırlanta şekli ve kesimi var. Aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi pırlanta şekillerinden bazılarına bir göz atın.

2) Yüzüğe ne kadar yatırım yapmak istiyorsunuz?

Yüzüğe ne kadar harcanacağı her zaman zor bir konudur. Erkeklerin tektaş yüzük 3 aylık maaş harcamalarının beklendiğine dair önceden tasarlanmış birçok fikir var. Bunun pratik bir kural olmaması gerektiğini söylemeyi seviyoruz. Ne kadar rahat yatırım yaparsanız yapın, gerçekten harcayabilirsiniz.

İyi bir kuyumcu, bütçeniz ne olursa olsun güzel bir yüzük bulmanıza yardımcı olabilir. Tamamen dışarı çıkıp 2+ karatlık bir bayıltıcı alabilir veya daha basit, abartısız ama yine de klasik olarak güzel bir şey elde edebilirsiniz. Yüzüğe ne yatırmak istediğinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken bazı yararlı şeyler.

Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için bütçenizi genişletmenin birçok farklı yolu vardır ve nişan yüzüklerini para dar olsa bile daha dolgun ve daha büyük göstermenin yolları da vardır . Yani, ne olursa olsun, hayallerinin yüzüğünü size uygun bir fiyata almanın yolları olacak!

3) Parmak boyutu

Yüzük için alışveriş yapmadan önce parmak boyutunu bilmek apaçık görünüyor ama bu çok yardımcı ve bazılarının öğrenmeyi unuttuğu bir şey. Teklifi tam bir sürpriz olarak tutmak istiyorsanız , yüzük boyutunu bilmeden öğrenmenin birkaç farklı yolu vardır. Biraz sinsi olmanız gerekebilir.

Eğer ona teklif konusunda daha açıksanız, o zaman yerel bir kuyumcuda parmak boyunu yaptırmasını isteyin ya da onunla gidin. Yüzük ölçüsüne sahip olmak size çok zaman kazandıracak ve daha sonra yollarda potansiyel olarak para tasarrufu sağlayacaktır. İlk seferinde doğru yapmak, yüzüğü teklifin hemen ardından takmasına izin verecek ve daha sonra yeniden boyutlandırmanıza veya onun için özel olarak yaptırmanıza gerek kalmayacaktır.

4) Yaşam tarzı ve kariyeri

Bu, bir yüzük düşünüldüğünde kolayca gözden kaçan bir şey olabilir, ancak gerçekten büyük bir fark yaratabilir. Bazı meslekler, çeşitli nedenlerle bazı nişan yüzüklerini takamazlar. Örneğin hemşireler, genellikle eldivenlere takılabilecek veya hastalarını çizebilecek yüksek ayarlara sahip yüzükler takamazlar. Öğretmenler veya sosyal hizmet uzmanları gibi bazı mesleklerde gösterişli bir pırlanta yüzük takmak uygun olmayabilir. Durum böyleyse, biraz daha abartısız bir şey için gitmek isteyebilirsiniz. Her iş farklı olacak ve işyerinin normları ve beklentileri dikkate alınması gereken bir şey olacaktır.

Ayrıca yaşam tarzının veya mesleğinin genel olarak ne kadar aktif olduğunu da düşünmenizi öneririz. Ellerini çok kullanan kadınların platin gibi daha güçlü, daha dayanıklı bir metale ihtiyacı olabilir. Platin ve altın, her biri ile ilişkili artıları ve eksileri olan çok farklı iki metaldir. Gücü, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü nedeniyle neredeyse her zaman platini tavsiye ediyoruz. Altın daha klasiktir ve daha ucuz olabilir, ancak daha fazla aşınma eğilimindedir ve çizikler daha belirgin olabilir.

Bütün gün yazı yazan kadınlar için, bazen bir sonsuzluk çemberi gibi her tarafı pırlanta olan nişan veya alyanslardan uzak durmalarını sağlarız. Bunun nedeni, pırlantanın yontulma veya klavyede sürekli yazı yazmaktan kurtulma olasılığının daha yüksek olmasıdır.

5) Evlenme teklif etmeyi düşündüğünüzde

Bu büyük bir anlaşma gibi görünmeyebilir, ancak potansiyel olarak seçeneklerinizi sınırlayabilir. Yakın gelecekte teklif vermeyi planlıyorsanız, diyelim ki önümüzdeki bir veya iki hafta, seçim daha sınırlı olacak. Bunun nedeni, bir kuyumcunun sizin için uygun boyutta bir yüzük sipariş etmek için fazla zamanı olmayacağıdır, bu genellikle birkaç hafta sürer. Yani, bunun yerine stokta olanla çalışmanız gerekebilir.