En Ucuz Pırlanta Yüzük Fiyatları Nasıl Alınır

Nişan yüzüklerinin tüm banka hesabınızı boşaltması gerekmez! Ne istediğini bildiğin ve ödevini vaktinden önce yaptığın sürece, yine de uygun bir bütçeyle güzel bir nişan yüzüğü satın alabilirsin.
Sektörde 135 yılı aşkın süredir, bir halka bütçesini en üst düzeye çıkarmak hakkında bir veya iki şey öğrendik. Maliyet konusunda endişeleriniz varsa, bir nişan yüzüğü satın almak için en yararlı ipuçlarımızdan ve püf noktalarımızdan bazıları şunlardır:

1. Bütçenizi önceden belirleyin (ve buna bağlı kalın)

Bu, çoğu insan için genellikle en zor kısımdır ve çoğu, nişan yüzüğünün bir veya iki aylık maaş olması gerektiğine dair yaygın yanlış kanıyı duymuştur . Bu konsept çok eskidir. İster 2.000 doların altında, ister 5.000 doların altında veya 10.000 doların üzerinde harcamak isteyin, bu günlerde herkes kendi bütçesi dahilinde bir nişan yüzüğü bulabilir. Nişan yüzüğünün maaşınızla ilgili belirli bir bütçeyi karşılaması gerektiği fikrine kapılmamak önemlidir. Size uygun ve onun için harika bir yüzük almanıza izin verecek bir bütçe seçin.

2. Araştırmanızı yapın

Altın mı platin mi? Modern mi geleneksel mi? Gösterişli mi yoksa abartısız mı?" Bir mağazaya ilk girdiğinizde, biraz araştırma yapmazsanız, yapmanız gereken tüm seçimlerden hemen bunalmış hissedebilirsiniz. Mağaza görevlisinin size sorabileceği herhangi bir soruyu yanıtlamaya hazır hissederek gelebilmeniz için çevrimiçi olarak birçok kaynak bulunmaktadır. Ne aradığınız hakkında hiçbir fikriniz olmadan mağazaya gelirseniz, anı yakalamanız çok kolaydır.
Ama ya gerçekten ne istediğini bilmiyorsan? En azından ne isteyebileceği hakkında bir fikir edinmenin iyi bir yolu, her gün taktığı takılara bakmaktır. Gümüş mü? Altın? Sade mi, süslü mü? Onun şu anki mücevher koleksiyonunu incelerseniz, muhtemelen alabileceğiniz birçok ipucu vardır.

3. Pırlantada ne istediğinizi bilin,En Ucuz Pırlanta Yüzük Fiyatları Nasıl Alınır?

Yine de uygun bir bütçeyle harika bir pırlanta satın alabilirsiniz, sadece nerede ödün vermek istediğinizi bilmeniz gerekir. Örneğin, yüksek renkli ve kesilmiş bir pırlanta satın alabilirsiniz, ancak biraz daha düşük netlikte güzel bir parlaklığa sahip olacaksınız. Pırlantaya kuyumcunun büyütecinden baktığınızdan emin olun (bir çeşit büyüteç gibi), ancak çoğu zaman bu büyütmede bile birçok kusur göremeyeceksiniz. Paradan tasarruf etmek ve yine de standartlarınıza uyan bir pırlantaya sahip olmak için neyi feda etmeye istekli olduğunuzu bildiğinizden emin olun.
Bir pırlanta kesimi, büyük bir pırlantanın en önemli unsurlarından biridir ve yüzükte para biriktirmek yerine savurganlık yapacak yerler ararken çok dikkate alınmalıdır. İşte bir pırlanta kesiminin neden bu kadar önemli olduğunu anlamak için ücretsiz bir kılavuz.

4. Merkez pırlantayı bir değerli taşla değiştirin

Bir pırlanta yüzükten tasarruf etmenin önemli bir yolu, yan taraftaki daha küçük pırlantalarla birlikte yüzüğün ortasına daha ucuz bir değerli taş yapmaktır. Daha ucuz değerli taşların bazı örnekleri safir, topaz ve turmalindir. Bu seçenek, hala daha küçük pırlantaların ışıltısına sahip olan çok benzersiz bir yüzüğe yol açacaktır.

5. En popüler boyutlardan biraz daha hafif olan pırlantaları isteyin

Nişan yüzüğünü satın almak söz konusu olduğunda, her bir küçük parça, bazen bir bütçeniz olduğunda tasarruf etmenize yardımcı olur. Bazen bir sonraki karat pırlantadan biraz daha azını isteyebilirsiniz ki bu sizin için gerçekten büyük para tasarrufu sağlayacak kadar küçük bir fark olabilir. Örneğin, 1 karat pırlanta satın almak istiyorsanız, fiyatları ve görünümü karşılaştırmak için 0,8 veya 0,9 karat olan bir tane istemeyi deneyin. Daha küçük taşla onu hala sevebilir ve bu süreçte bütçenizi koruyabilirsiniz.

6. Merkez pırlantanın etrafına bir hale ekleyin

Hemen hemen her kadın bir odayı aydınlatan büyük bir pırlanta ister, ancak sıkı bir bütçeyle bu şeylerin bir bedeli vardır. Bir numara, bir pırlanta nişan yüzüğü düşünmektir . Bu yüzük stili, daha büyük bir görünüm vermek için pırlantayı merkezleyen daha küçük pırlantalarla çevrili bir merkez pırlanta kullanır. Daha dar bir bütçeyle büyük bir pırlanta görünümü elde etmenin en sevdiğimiz yollarından biridir . Tek bir tektaş pırlantaya daha az para harcayarak, bütçenizi en üst düzeye çıkarabilir ve yüzüğün üstündeki yüzey alanını artırabilirsiniz.

7. Platin yerine beyaz altın bir montür seçin

Platin bant sahibi olmanın uzun vadede harika bir yatırım olmasının birçok nedeni vardır . Ancak bütçe gerçekten en önemli endişelerinizden biriyse, beyaz altın bir bant kısa vadede paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir. Beyaz altın da platine çok benziyor, bu yüzden daha az ödeyerek çok modern bir görünüm elde edebilirsiniz.
Bununla birlikte, beyaz altın bir bant satın almanın birkaç dezavantajı vardır. Örneğin, beyaz altın nişan yüzüklerinin parlaklığı korumak için her 2-3 yılda bir rodyumda yeniden dizilmesi gerekir. Bu, katlanmak isteyeceğiniz uzun vadeli bir maliyetse, satın alma sürecindeki bazı başlangıç maliyetlerini düşürmenin iyi bir yolu olabilir.

8. Kuyumcunun bir garanti politikası olduğundan emin olun

Nişan yüzüğünü satın almadan önce öğrenmek önemlidir, çünkü uzun vadede size çok para kazandırabilir. Kuyumcunun iade, değişim veya garanti politikası varsa, yüzüğü satın aldıktan sonra ekstra maliyet ödemek zorunda kalmazsınız. Hayat olur ve yüzük gelecekte bir noktada zarar görebilir. Garanti olmadan bu masraflar tamamen cebinizden çıkacaktır. Bu tür politikalar, alışveriş yaptığınız kuyumcunun müşterilerini önemseyen kaliteli bir kuyumcu olduğunun da harika göstergeleridir. Bazı mağazalar daha ucuz ürünler sunabilir ve yüzüklerinin yüksek kaliteli olmadığını biliyor olabilir, bu nedenle mükemmel garanti veya iade programları sunmayabilirler.

9. Kız arkadaşınızı yanınızda getirmeyi düşünün

Yüzük satın alma deneyimine kapılmak çok kolaydır. Bu noktada, sevgilinize çok aşıksınız ve nişan yüzüğüne gelince onlara dünyayı vermek istiyorsunuz (çünkü kalıcı aşkınızın bir sembolü olması gerekiyor, değil mi?).
Bazen bu ezici duygular, önceden belirlenmiş bütçenizi çok aşan satın alma kararlarına yol açabilir. Yüzükleri bizzat gördükten sonra daha fazla para harcamaya başlamak kolaydır. Sıkı bir bütçeniz varken bununla mücadeleye yardımcı olmak için, kız arkadaşınızı yanınızda getirip yüzüklere bakmayı düşünün. Bu şekilde, tam olarak ne istediğini bilirsiniz ve aradığından daha abartılı bir şey satın almazsınız.

10. Finansman seçeneklerine bakın

Nişan yüzüğünü tamamen önceden ödemek zorunda kalmamak için, bütçeniz varsa yardımcı olacak yollar vardır. 6 veya 12 ay boyunca ödeme yapmanıza yardımcı olabilecek farklı finansman seçeneklerine bakmayı düşünebilirsiniz, hatta bazılarının faizleri bile yoktur. Daha fazla bilgi edinmek için finansman seçenekleri hakkındaki bu makaleyi okuyun. Pırlanta Yüzük Fiyatlarını araştırın ?

11. İkinci el bir nişan yüzüğü satın alın

Bir nişan yüzüğü satın alırken tasarruf etmenin harika bir yolu , ikinci el veya mülk, nişan yüzüğü satın almaktır . Orijinal fiyattan çok daha ucuza satın alınabilecek bazı inanılmaz yüzükler var. Ve çoğu zaman bu parçalar türünün tek örneği olabilir ve kendi arka plan hikayelerine sahip olabilir. Kullanılmış bir nişan yüzüğü satın almak, sevdiğiniz kişiye hediye edeceğiniz küçük bir tarih parçası satın almak gibi olabilir. Ayrıca vintage esintili takıları seven bir kız arkadaşı için harika bir seçenek.