The Design Diamond
Sepetim

Baget Pırlantalar

0.02 Karat İnce Burgulu Baget Pırlanta Yüzük
Yeni Ürün -38 %
Pırlanta:0,02 KaratRenk:(F)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarAğırlık: 0.80 GrThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birli..
899TL 1.450TL
Pırlanta:0,06 KaratRenk:(F-G)Berraklık: (SI)Maden: 8 Ayar TasarımAğırlık: 1.86 GrThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya vide..
1.899TL 2.500TL
Pırlanta:0,08 KaratRenk:(F)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarAğırlık: 1.02 GrPırlanta özel rose gold serisiThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, res..
1.299TL 2.100TL
Pırlanta:0,08 KaratRenk:(F)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarAğırlık: 1.04 GrPırlanta özel rose gold serisi..The Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, r..
1.149TL 2.000TL
Pırlanta:0,08 KaratRenk:(F)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarAğırlık: 1.26 GrThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birli..
1.299TL 2.100TL
0.08 Karat Rose Baget Pırlanta Yüzük
Yeni Ürün -41 %
Pırlanta:0,08 KaratRenk:(F)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarAğırlık: 0.82 GrThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birli..
999TL 1.700TL
Pırlanta:0,12 KaratRenk:(F)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarAğırlık: 0.85 GrPırlanta özel rose gold serisi..The Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, r..
1.249TL 2.100TL
0.13 Karat Kolu Toplu Baget Pırlanta Yüzük
Yeni Ürün -24 %
Pırlanta:0,13 KaratRenk:(F)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarAğırlık: 0,93 GrThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birli..
1.449TL 1.900TL
Pırlanta:0,14 KaratRenk:(H)Berraklık: (SI)Maden: 14 Ayar TasarımThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birlikte gös..
2.349TL 3.200TL
Pırlanta:0,14 KaratRenk:(F)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarAğırlık: 1.04 GrPırlanta özel rose gold serisi..The Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, r..
1.599TL 2.300TL
Pırlanta:0,17 karatRenk:(f)Berraklık: (sı)Maden: 8 ayarAğırlık: 0.85 grThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birli..
1.799TL 3.000TL
0.17 Karat 3 Taşlı Baget Rose Pırlanta Yüzük
Yeni Ürün -34 %
Pırlanta:0,17 KaratRenk:(F)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarAğırlık: 0.85 GThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birlik..
1.849TL 2.800TL
0.17 Karat Baget Pırlanta Yüzük
Yeni Ürün -27 %
Pırlanta:0,17 KaratRenk:(H)Berraklık: (SI)Maden: 14 Ayar TasarımThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birlikte gös..
2.639TL 3.600TL
Pırlanta:0,19 karatRenk:(h)Berraklık: (sı)Maden: 14 ayar tasarımAğırlık: 1.87 grThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya video..
2.299TL 3.000TL
Pırlanta:0,20 KaratRenk:(H)Berraklık: (SI)Maden: 14 Ayar TasarımAğırlık: 2.10 GrThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya video..
2.599TL 3.500TL
Pırlanta:0,20 KaratRenk:(H-G)Berraklık: (SI)Maden: 8 Ayar TasarımThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birlikte gö..
2.149TL 2.600TL
0.20 Karat Damla Baget Pırlanta Yüzük
Yeni Ürün -29 %
Pırlanta:0,20 KaratRenk:(H-G)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birlikte gösterilir..
1.999TL 2.800TL
Pırlanta:0,20 KaratRenk:(F)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarAğırlık: 1.35 GrThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birli..
1.999TL 3.000TL
Pırlanta:0,20 KaratRenk:(F)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarAğırlık: 1.35 GrThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birli..
1.999TL 3.500TL
Pırlanta:0,23 KaratRenk:(F-G)Berraklık: (SI)Maden: 8 Ayar TasarımThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birlikte gö..
3.500TL
Pırlanta:0,23 KaratRenk:(F-G)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarDamla TasarımThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birlik..
2.599TL 3.500TL
0.25 Karat Baget Pırlanta Yüzük
Yeni Ürün -26 %
Pırlanta:0,25 KaratRenk:(H)Berraklık: (SI)Maden: 14 Ayar TasarımThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birlikte gös..
2.899TL 3.900TL
Baget Pırlanta :0,27 CaratMaden: 8 AyarAğırlık: 1,68 GrPırlanta özel rose gold serisi.The Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya..
1.499TL 2.100TL
Pırlanta:0,36 KaratRenk:(F-G)Berraklık: (SI)Maden: 8 AyarThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birlikte gösterilir..
3.599TL 4.800TL
Pırlanta:0,36 KaratRenk:(F-G)Berraklık: (SI)Maden: 8 Ayar TasarımThe Design Diamond, ürünleri www.thedesigndiamond.com adresinde olabildiğince doğru bir şekilde tanımlamak ve göstermek için her türlü çabayı göstermektedir. Her öğe doğru bir açıklama, resimler ve / veya videoyla birlikte gö..
3.199TL 4.300TL
Gösterilen: 1 ile 25 arası, toplam: 29 (2 Sayfa)

BAGET PIRLANTA

Yıldızların  parıltısını  yüzüğünüzde  taşıyın.

Sizler için şahane bir koleksiyon hazırladık, ışıltısıyla birlikte baget pırlanta koleksiyonumuz baş döndürüyor. Özel  tasarım mücevherlerimiz olan  baget pırlantalar kusursuzluğu ve kalitesi ile  büyülüyor.  Yaratıcı, farklı ve sıra dışı tasarımlarımızdan oluşan bu müthiş koleksiyonumuz tüm ışıltısıyla sizleri bekliyor.

Baget pırlanta, mücevherler arasında ki son trendlerde ilk sırada yer almaktadır. İhtişamı  yansıtmasıyla, yaşam boуu  уanınızda  yer alacak muhteşem ve kusursuz bir  mücevherdir.  Baget pırlanta ile hazırlanmış olan koleksiyonlar son yılların en gözde takıları arasında yer almaktadır. Kaliteden tаviz vermeyen bayanların adeta vazgeçilmez, favorisi haline gelen ve en çok tercih edilen pırlanta modellerinin başında yer alan baget kesim modeller farklı ve şık görünmeyi seven kadınların tercihi oluyor. Baget pırlantalar oldukça çekici ve göz alıcı bir stil sunmaktadır. Kendini bambaşka hissetmek isteyen bayanlar tarzlarını yansıtırken, baget pırlantaların çekiciliğine kapılıyor. Şık ve modern görüntüsüyle, çeşitli modelleriyle günün her anında kullanılabilen baget pırlanta, kesiminden kaynaklanan farklılıklarıyla ışığını muhteşem bir tonla yansıtmaktadır. Göz alıcı ve farklı bir ambiyansa sahiptir. Her yaşta bayanın en gözde tercihleri arasında yer almaktadır. Baget pırlanta yüzükler özel günlerinizin ihtişamın yansıtacak  ve özel gecelerinizin şıklığını ve mükemmelliğini tek bir baget pırlanta ile taçlandırmak mümkündür. Baget altın yüzükler şıklığın asaletin  sembolü  olаrаk  her  çağın  modasını  yansıtıyor. Son dönemlerde moda haline dönüşerek  evlilik  tekliflerinin  vazgeçilmez  sembоlü  haline  geldi.  

Pırlanta kesim çeşitleri içinde ışığını ve ateşini en iyi yansıta bilen baget yüzükler aynı zamanda  baget alyanѕ tarzında kullanılabiliуor. The Desing Diamond baget pırlanta kоleksiyоnu; baget yüzükler, baget bileklikler, baget kolyeler ve baget küpeler modellerinden oluşuyor.

Baget pırlanta satın almak istiyorsanız doğru yere geldiniz. Müşterilerimiz için daha yüksek karat ağırlığına sahip tek bir pırlanta içeren özel orta taşlı baget pırlantalar yaptık. Ayrıca koleksiyonlarımızda bulunmayan, müşterilerimizin hayallerindeki baget pırlanta modelleri için talepler aldık. The Design Diamond ücretsiz kişiye özel tasarım hizmeti verdiği için Baget pırlanta hayallerinizi gerçeğe dönüştürebiliriz! Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek.

Alışveriş İpuçları

Baget pırlantalar için alışveriş yapmayı planlıyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Öncelikle, yan veya vurgu taşları olarak baget pırlantalar içeren bir dekor satın alıyorsanız , Baget pırlantaların renginin orta taşın rengiyle eşleştiğinden emin olun.

Yuvarlak veya prenses kesim pırlantalar gibi parlak kesimler, aynı renk sınıfındaki baget pırlantalardan daha beyaz görünecektir. Merkez taş olarak bu kesimlerden herhangi birine sahip bir mücevher parçası satın alıyorsanız, eşleşmelerini sağlamak için orta taştan daha yüksek renk derecesine sahip bagetleri seçin.

Baget kesimi kademeli bir kesimdir, bu da kusurların ve renklerin bu şekilde daha görünür olma eğiliminde olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, baget pırlantalar tipik olarak diğer kesimlerden çok daha küçüktür, yani çıplak gözle herhangi bir inklüzyon veya kusur göremediğiniz sürece, baget pırlantanın berraklık derecesi diğer faktörler kadar önemli değildir. Bunun yerine, bagetinizin renginin ve genel görünümünün yüzüğünüzdeki diğer elmaslara (baget veya başka türlü) benzer olduğundan emin olun .

Baget pırlanta kesimi en popüler veya çok bilinen elmas kesim şekli olmayabilir, ancak kesinlikle en güzellerinden biridir. Artık baget kesim pırlantanın ne olduğunu bildiğinize göre, sizin için mükemmel bir mücevher parçası bulmak için web sitemize göz atmaktan çekinmeyin.

Baget Kesim Pırlanta nedir?

Baget pırlantalar uzun, dikdörtgen bir şekle sahiptir ve 14 faset ile kesilmiştir. Bu şekil, zümrüt ve Asscher kesim elmasları da içeren "adım kesim" ailesine aittir. Aslında, birçok insan baget ve zümrüt pırlanta kesimlerini karıştırır. Birbirlerine benzerler ancak aşağıdakiler dahil bazı temel farklılıklara sahiptirler:

Baget pırlantalar küçük, genellikle dikdörtgen, düz veya sivriltilmiş kenarları olan adım kesim elmaslardır. Bazı baget pırlantalar neredeyse kare şeklindeyken, diğerleri 5: 1 veya daha uzun bir uzunluk-genişlik oranına sahiptir. Konik bir baget pırlanta, içe doğru açı yapan uzun kenarlara sahiptir. Baget pırlantalar nişan yüzüklerinde popüler olan yan taşlardır .

Baget Pırlanta: Kısa Bir Tarihçe

"Baget" teriminin kelime kökeni tartışma konusudur. Fransızca kelimenin geleneksel çevirisi "çubuk" veya "sopa" dır, ancak Randle Cotgrave'nin 1673 Fransızca ve İngilizce sözlüğünde verilen anlamlardan biri "küçük mücevher" dir. O dönemde "mücevher" veya şu anki anlamı "yüzük" anlamına gelen Fransız "bague" nin küçültülmüş halidir. Bazıları, pırlanta kesimin adını genellikle benzediği uzun, ince Fransız ekmeğinden aldığını düşünüyor.

Baget pırlanta olarak adlandırılan dikdörtgen basamaklı elmasın, 16. yüzyılın ortalarından beri bilinen uzatılmış bir masa kesimi olan hogback'ten evrimleştiğine inanılıyor. Cartier, 1912'de baget kesim stilini yeniden tanıttı ve sonraki yıllarda Art Deco döneminin mücevher tasarımcıları , temiz çizgilerini ve geometrik şeklini tercih etti. 

Baget pırlantaların artıları ve eksileri

Diğer herhangi bir pırlanta kesimi gibi, baget kesimi de güçlü ve zayıf yönlerini bilir. Bir baget pırlanta almayı düşündüğünüzde, bunları dikkate almanızda fayda var.

Baget kesim pırlantanın artıları;

-Tahmin edebileceğiniz gibi, baget kesiminin kesinlikle faydalı olan birkaç özelliği vardır.

-Daha ucuz: Baget kesim pırlantalar, parlak kesim veya zümrüt kesim gibi diğer kesimlerden daha az popülerdir. Bu nedenle baget yüzük fiyatları, baget altın kolye fiyatları, baget altın küpe fiyatları daha düşüktür. Bu, kesimin daha düşük kalitede olduğu anlamına gelmez. Bu sadece arz ve talep meselesidir.

-Harika yardımcılar: Bagetler, herhangi bir ana pırlanta veya değerli taşa harika bir ektir. Tüm dikkatin merkezdeki taşa gitmesini sağlarlar ve gök gürültüsünü çalmazlar.

-Çok yönlü: Baget pırlantalar harika yardımcılar oldukları için, aynı zamanda çok yönlüdürler. Takılara baget kesimi yerleştirmenin birçok yolu vardır. Bu yatay, dikey veya hatta hizalanmış olabilir.

Baget kesim pırlantanın eksileri;

-Diğer pırlanta kesimler gibi, baget kesiminin de birkaç dezavantajı vardır.

-Daha az popüler: Nasıl baktığınıza bağlı. Ancak daha az popüler oldukları için baget kesim pırlantaları bulmak daha zor olabilir.

-Tektaşlar için daha az uygun: Tektaş nişan yüzükleri , pırlanta takıların en popüler parçalarından biridir. Ne yazık ki, baget kesimleri pek güzel tektaş yapmaz.

-Kapanımlar oldukça belirgindir: VS2'nin altında netliğe sahip tüm bagetlerde göze çarpan kapanımlar vardır. Ondan türetilen pırıltılar ve kesikler, inklüzyonlar bu kadar görünür hale gelmeden daha az netlikle uzaklaşabilir.

-Daha az parlaklık: tıpkı zümrüt kesimler gibi, bagetler de kademeli kesimlerdir. Bu, pırlantalardan ve diğer birçok pırlanta kesiminden daha az parıldadıkları anlamına gelir.

Baget Pırlanta Fiyatları
Aradığınızın tüm ürünlerin en uygun fiyatlarını The Design Diamond mağazasında bulabilir, çeşitli ürün ve özellikleri karşılaştırabilir. Hiç bir yerde bulamayacağınız İndirim ve Kampanyalar 'dan faydalanabilirsiniz. Unutmayın ki The Design Diamond tüm ürünlerinde en uygun fiyat garantisi vermektedir.